PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504}
7,3 46 451
ocen
7,3 10 1 46451
5,7 11
ocen krytyków
Osiem milimetrów
powrót do forum filmu Osiem milimetrów

Moja interpretacja

ocenił(a) film na 8

W pewnym momencie filmu Max mówi Tomowi że jak tańczy z diabłem to diabeł go zmienia. Później pojawia się moment kiedy Max mówi do Toma że już zaczął się zmieniać w momencie kiedy potwierdza że te fetysze go nie odrażają.
Moim zdaniem scena kiedy Tom tłucze Eddiego pistoletem w tej ruinie gdzie był nakręcony film, obrazuje że główny bohater również stał się pewnego rodzaju fetyszystą. Mianowicie kręci go zemsta na ludziach którzy wyrządzili krzywdę dziewczynie. Do tego wniosku przekonała mnie chwilę wcześniej przeprowadzona rozmowa telefoniczna z matką dziewczyny kiedy to Tom prosi ją aby mu powiedziała jak bardzo ją kochała a te słowa jeszcze bardziej go nakręciły do zabójstwa.

Ogólnie film oceniam na 8 za trzymanie w napięciu i niecodzienną fabułę

vic2000

Interpretacja warta uwagi. Teraz pasuje mi to jego "Save me" i płacz na kolanach żony.

W ogóle końcowa sekwencja filmu jest wg. mnie jedną z ciekawszych jakie dotąd widziałem. Ma w sobie głębię.

vic2000

Hm, ciekawe, ale ja to widzę inaczej: myślę, że główny bohater na początku jest niewinny, trochę jak dziecko, największe zło z jakim się styka to oszukiwanie żony w sprawie palenia papierosów. Gdy wnika głębiej w sprawę styka się moralnym zepsuciem na tak wielką skalę, że nie potrafi tego zrozumieć. W pewnym momencie śledztwo przestaje traktować jak pracę, staje się rozpaczliwą próbą znalezienia odpowiedzi: "dlaczego, w jakim celu, z jakich przyczyn?". Tej odpowiedzi jednak nie ma, mordercy okazują się tak naprawdę zwykłymi ludźmi, "maszyna" wygląda bez maski jak niegroźny jełop, w dodatku mieszka z mamą, żaden z bandziorów nie ma wyrzutów sumienia i nie traktuje tego co się stało szczególnie poważnie. Mamy więc czyste, niewytłumaczalne i absolutne zło. Zetknąwszy się z nim główny bohater traci wiarę w świat, ludzi i sens wszystkiego, nawet sens własnego śledztwa... Tę wiarę przywraca mu jednak matka dziewczynki, dla której sprawiedliwość będzie choćby cząstkowym ukojeniem. Niech wie, że przy najmniej dla jednej osoby życie śmierć jej córki jest warta więcej niż tania, ośmiomilimetrowa taśma...

ocenił(a) film na 8
Ljuty

@Ljuty: Twój komentarz powinien być bardziej widoczny tu na forum. Świetne ujęcie filmu i jego interpretacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones