David Fincher

David Andrew Leo Fincher

8,7
23 362 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby David Fincher

Począwszy od znakomitego "Alien 3" aż po "Azyl", widać przemyślaną od początku do końca reżyserię... Po tym poznaje się prawdziwych profesjonalistów w tym fachu...

Bezmozgi_Ogladacz_again

akurat ja uważam że Azyl to film raczej nędzny i monotonny. Spodziewałem się po nim więcej, a przykładem że można zrobić film w który akcja dzieje się prawie tylko w 1 miejscu to np. Phone Booth, Joela Schumachera. A Azyl był po prostu nudny.

rand

No czy Phone Booth to taki dobry film, to tez bym sie spierala. Nie stawiam go wyzej niz Azyl, a raczej na tej samej wysokosci. Natomiast genialnym filmem, ktory dzieje sie praktycznie w jednym pomieszczeniu jest 12 gniewnych ludzi.

rand

"Telefon" niestety miał zwaloną końcówkę, a "Azyl" był równy przez cały film. Nie jest to jakiś majstersztyk w wykonaniu D.F., ale bardzo dobra robota reżyserska ze znakomitą oprawą muzyczną :) Na pewno wg mnie "Azyl" był lepszy od "Telefonu" :)

Bezmozgi_Ogladacz_again

Zgadzam się. Fincher to mistrz reżyserii, którego wszystkie filmy są co najmniej świetne.
Btw. oglądnąłem właśnie Azyl i nie wiem czego się go ludzie tak czepiacie?
Fakt, był trochę schematyczny, ale role są odegrane bardzo dobrze, jest mroczny klimat, film trzyma dość mocno w napięciu, no i do tego dochodzi cudowna praca kamery, za którą dałbym Nobla :]

Crazy_3

Azyl jest dobrym filmem, nie jest wcale nudny.
Za to Se7en to prawdziwe mistrzostwo świata, zapewne jego najlepszy film

Kain

Nie mogę się z tobą zgodzić Siedem jest jego 2 co do najlepszych filmów zdecydowanie najlepszy jest Fight Club, który jest jednym z lepszych filmów w historii kina, a moim skromnym zdaniem jest najlepszy :P

patryk2804

Ja myślę, że ciężko jest porównywać filmy Finchera bo każdy jest trochę inny, Azyl mi się bardzo podobał, i z tego co wiem, to trzeba brać poprawkę bo film miał inne zakończenie, tylko na życzenie amerykańskiej publiczności testowej i producentów zmieniono je, ale dzięki temu był hit kasowy i mamy możliwość oglądania kolejnych jego filmów. Najnowszy Zodiak, też jest świetny! Właśnie wróciłem z seansu i chyba jutro sobie przypomnę wcześniejsze jego filmy!

ViceHrabia

Jacy sa wasi ulubieni rerzyserzy obok Finchera?U mnie to wyglada tak:

1.Fincher
.Tarantino(niezly kontrast)
.Ridley Scott
.Michael Mann
.Christopher Nolan
.Darren Aronofsky("glebokie" filmy)
.F.F.Coppola(wiadomo,za co)
.Martin Scorsese(za niepowtarzalne filmy)
.Steven Spielberg(Mistrz)
(...)

Fincher jest pierwszy,ale reszte mam problem uporzadkowac...moze jeszcze Kubrick

Maximus_D_M_

Nie można zrobić rankingów najlepszych reżyserów bo jest to przedewszystkim bez sensu. Co do Finchera, to czekam na jego "The Curious Case of Benjamin Button". W tym filmie ma wystąpić Brad Pitt i Cate Blanchett, a budżet ma wynosić około 150-200 mln $$$. Także myślę, ze zapowiada sie ciekawie. Jest jedno "ale", mianowicie ten film ma być o tematyce romanycznej, a Finchera w roli reżysera takiego filmu trudno sobie wyobrazić. Czemu nikt z Was nie wspomniał jeszcze o świetnym filmie "Gra"??

Klinar

Jest wspomniane o "Grze".Zobacz inne posty.Najlepszy film Finchera.

Maximus_D_M_

tzn. temat nazywa sie "Jaki waszym zdaniem jest najlepszy film Finchera"...tak dla sprostowania;]

Maximus_D_M_

Niestety Azyl zbyt dobry nie był... Własciwie przecietny. Co do restzy się zgadzam.

Zgodzę się też ze nie ma złego filmu na koncie. Ale sredni juz tak - Azyl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones