PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764111}

Mindhunter

8,0 104 745
ocen
8,0 10 1 104745
7,9 25
ocen krytyków
Mindhunter
powrót do forum serialu Mindhunter

Rewelacja!

ocenił(a) serial na 7

Perła wśród seriali. Obejrzałem już 5 odcinków i jestem pod wrażeniem. Po obejrzeniu Zodiaka właśnie czegoś takiego mi brakowało. Świetnie jest tu pokazany ten cały proces gromadzenia wiedzy, prowadzenia rozmów itp. Aktorstwo też na wysokim poziomie. Ten serial jest jakby uzupełnieniem Zodiaka.

Warto dodać, że sama realizacja serialu - zdjęcia, udźwiękowienie, montaż - stoi na wysokim poziomie. Bombowa scena w windzie, na koniec 4-go odcinka - te ich narastające uśmieszki. To jest właśnie język filmowy :) Przyjemnie się ogląda. Świetna robota!

Sony_West

Scena w windzie to czyste złoto.

ocenił(a) serial na 9
Sony_West

nie wiem czemu po pilocie zrezygnowałem ale coś mnie tkneło i zobaczyłem 2 odcinek
i nie żałuje jeden z lepszych seriali po obejrzeniu całoscie dale 9/10
klimat/historia i gra aktorska na najwyższym poziomie

ocenił(a) serial na 9
miked1981

Jak można coś oceniać po jednym odcinku? Po jednym sezonie rozumiem, ale nie odcinku...

ocenił(a) serial na 9
illpadrino

przeważnie oglądam 3 odcinki i widzę czy serial jest w moim stylu czy nie

ocenił(a) serial na 8
Sony_West

jedyne co popsuło mi odbiór to przesadzona akcja z Kemperem w ostatnim odcinku, ale to może dlatego że czytałem kiedyś książkę gdzie to było opisane

ocenił(a) serial na 8
Sony_West

Pod względem realizacyjnym to musiała być perełka, bo jednak nad wszystkim czuwał Fincher, a do tego to w pełni fincherowy temat - seryjni mordercy, psychopaci, w najlepszym stopniu socjopaci. Trudno znaleźć film Finchera, który by o tym nie opowiadał. Serial rozkręca się powoli. Rzeczywiście przez początek trzeba przebrnąć, później już poszczególne wątki ciekawią i chce się to oglądać, no i człowiek zżywa się z bohaterami, co na początku nie jest takie oczywiste, bo wcale nie są szalenie "likeable". Ja żałuję, że to jednak nie jest zamknięta w jednym, góra dwóch sezonach historia, bo jak wieść niesie, sezonów ma być pięć. To ogromna przesada i te dalekosiężne plany czuć ostatecznie w samym serialu, którego twórcy miewają czasem wątpliwości, w jaką stronę popchnąć całość.
Koniec końców, to dobra robota, ale nie wszyściutko tam śmiga jak w szwajcarskim zegarku.

Więcej rozkmin na ten temat tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=Hgejl_qkc3U

PS. Myślę, że serial można oceniać po pierwszym odcinku, w końcu od tego jest to rzecz podzielona na odcinki, a pierwszy odcinek jest wabikiem. Oczywiście zły pierwszy odcinek nie przekreśla serialu, ale jednak może nas do niego silnie zniechęcić.

ocenił(a) serial na 9
z_rozmyslan_przy_sniadan

Jeśli uważasz, że MOŻNA oceniać serial na który składa się 10 odcinków po pierwszym odcinku to jak tu uważać kogoś tudzież Ciebie za poważnego kinomaniaka i recenzenta.

Pierwszy odcinek mnie w ogóle nie przekonał, tak samo kilku moich znajomych, dopiero w drugim jak zaczął rozmowę z Kemperem i pojawiło się coś ciekawego na ekranie miało się ochotę oglądać ten serial dalej i dowiedzieć się co będzie w następnym odcinku...

Jak tylko będzie ciekawie nakręcony to czemu nie 5 sezonów? Proszę bardzo niech kręcą bo póki co całkiem fajnie im to wyszło.

Polecam też Taśmy Winy, bardziej motywy ala making a murderer ale też bardzo ciekawe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones