PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764111}

Mindhunter

8,0 104 619
ocen
8,0 10 1 104619
7,9 24
oceny krytyków
Mindhunter
powrót do forum serialu Mindhunter

na gorąco po obejrzeniu całości: technicznie wyśmienity, treściowo dobry, choć moja ocena pewnie skoczy do góry po następnych sezonach. Te pierwsze 10 odc to jak prolog i 1 rozdział sagi. Taka przystawka przed dłuuugim obiadem. Dla miłośników "grzebania w głowie" i wszelkiej maści psychologów klinicznych pewnie i świetny materiał do dyskusji nie tylko na zajęciach. Nie chciałbym bawić się w spoilery, ale temat dyr szkoły to majstersztyk. Aktorsko ok. Choć jeśli ktoś spodziewa się fajerwerków w rodzaju "True detektyw" to się zawiedzie. To "Zodiac", tylko w lepszej serialowej oprawie z potencjałem na więcej (kolejne sezony). Jeśli kogoś "Zodiac" Finchera wynudził, raczej niech sobie odpuści.

rionty

Netflix zamówił już 2 sezon, więc będzie ciąg dalszy. Jeśli chodzi o poprzednie filmy Finchera typu Zodiak i Siedem to nie wywołały u mnie zbytnich emocji, nie mówiąc, że przysypiałem na nich. Za to serial wydaje się ciekawy i przyznam, że nie mogę doczekać się kontynuacji.

ocenił(a) serial na 7
Grabka23

To jest dobra wiadomość, że pojawi się drugi sezon. Pytanie czy w tym roku?

Grabka23

Kurde na zodiaku i siedem bawiłem się mega tu się nudziłem

ocenił(a) serial na 9
michalmakula

Sprawdź drugi sezon. Będziesz zadowolony

ocenił(a) serial na 10
jan_kosciola

Drugi wymiata jestem już po i czekam na wiecej

rionty

będzie na 100% drugi sezon, będzie wątek morderstw afroamerykańskich dzieci. Dla mnie serial to mistrzostwo, choć dla porównania Zodiak trochę mnie przeczołgał. Ale wracając do serialu, to ja liczę na rozwinięcie wątku z synem Billa, mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze Kempera i Brudosa, a właśnie co do tego drugiego, ciekawa jestem, czy będzie kontynuowany jego wątek, bo wypierał się morderstw, a pan, którego zapędy i przebłyski widzieliśmy w krótkich scenach, mógł być prawdziwym sprawcą zbrodni, które przypisano Brudosowi.

ocenił(a) serial na 7
karola_korys

zdaje się, że koleś z into i wstawek to Dennis Rader albo BTK (dusiciel z Wichita)...

ocenił(a) serial na 8
rionty

to na pewno on

ocenił(a) serial na 7
Kzrym

Tak jest

rionty

zaczęłam czytać książkę, ogólnie pogrzebałam o bohaterach i rzeczywiście Brudos był mordercą, widziałam też ich zdjęcia, aktorzy w serialu są genialnie dobrani. No i owszem koleś z zajawek to wspomniany przez Was Rader. Ogólnie boję się trochę drugiego sezonu, bo właśnie w książce na początku jest o tym o czym będzie.

ocenił(a) serial na 9
karola_korys

Cześć, mogę zapytac jaka książka? Dziekuje

roccan

ten sam tytuł co serial, autor to Douglas John i Olshaker Mark

ocenił(a) serial na 10
rionty

Chodzi Ci o tego gościa, który jest pokazywany na początku każdego odcinka? To słynny BTK (Dennis Rader) - jeden z "najsłynniejszych&qu ot; seryjnych morderców w USA. Pokazywanie go na początku każdego odcinka to jakby "wstęp" do tego, z czym będą się musieli zmierzyć w przyszłości. BTK zabił 10 osób w ciągu 15 lat. A udało się go złapać dopiero w 2005 roku.

ocenił(a) serial na 9
marcinkf

I troszkę spoiler bo nigdy go w serialu nie złapią ;)

marcinkf

wątpię, że zmierzą się z Rader'em. Po pierwsze większość swoich ofiar BTK zabił w 1974 r. Kolejne dwie w 1977 (marzec i grudzień). Więc jak wynika z chronologii serialu (rok 1977) mogliby zetknąć się jedynie z tym ostatnim zabójstwem. Kolejnych zbrodni Rader dokonał dopiero w latach 1985, 86 i 91, a więc w dość odległym już czasie od fabuły serialu.

jakub_wedrowycz

Dziwne jest natomiast to, że nie ma nic o Tedzie Bundym - przecież wtedy siedział już w więzieniu, z którego uciekł 30 grudnia 1977.

ocenił(a) serial na 8
jakub_wedrowycz

to byłby zbyt oczywisty typ - zresztą w międzyczasie powstał film i 4-odcinkowy dokument na Netflixie dobrze dokumentujący anatomię zła

ocenił(a) serial na 7
rionty

Złapany przez własną glupotę na szczęście

ocenił(a) serial na 9
karola_korys

Strzał w 10! Sprawdź 2gi sezon :)

jan_kosciola

Obejrzane ;) Czekam na potwierdzenie 3 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
karola_korys

Już potwierdzone, że serial będzie miał w sumie 5 sezonów. :)

ex_machina_durejko

You made my day! :D

ocenił(a) serial na 5
rionty

Dobrze ze bylo tylko 10 odcinkow. Gdybym musial ogladnac 11-ty to sam zamienil bym sie w seryjnego morderce - moim triggerem jest dzwiek telefonu dzwoniacego w tle. Wczoraj ogladnolem odcinki 7 - 10 i na 10-tym juz zfixowalem. Niemal ze przez caly odcinek slychac BARDZO GLOSNY wiecznie dzwoniacy telefon.

Bardzo fajny serial, lubie takie produkcje, ale Nie wiem czy podejde do 2-go sezonu, wlasnie przez ten meczocy dzwiek telefonu.

SadSam

Może ktoś poleci jakiś sprawdzony, dobry dokument o seryjnych mordercach?

ocenił(a) serial na 7
mojefilmy87

na YT masz m. in. o tym, że Milczenie owiec i pozostałe książki Harrisa były zlepkiem prawdziwych historii. Poszperaj, przy okazji YT zaproponuje kolejne

rionty

wiem, że na YT jest ich masa, ale miałam nadzieję, że ktoś poleci konkretne, pomoże oddzielić ziarno od plew ;)

mojefilmy87

Zdecydowanie Rozmowy w celi śmierci Herzoga. Bardzo ciekawy dokument w formie 2 sezonowego serialu - każdy odcinek to wywiad z osobą skazaną na śmierć. Tak sobie myślę że ten dokument mógł być inspiracją do powstania Mindhunter.

rionty

m. in. Jack Crawford był wzorowany na John E. Douglas'ie, którego książka ( mozna powiedzieć autobiograficzna) stanowi kanwę tego serialu....

ocenił(a) serial na 7
rionty

Tam jest tego pelno. Green river Bundy Piczuszkin Czekatilo etc otp

ocenił(a) serial na 9
mojefilmy87

Polecam "Przeklęty: życie i śmierci Roberta Dursta. Głośna sprawa sprzed kilku lat. :)

mojefilmy87

Mnie podobał się Obywatel X

ocenił(a) serial na 7
ollunia33

Ja najbardziej akurat dokumenty lubie

ocenił(a) serial na 7
mojefilmy87

Wpisz seryjni mordercy na YT. Pelno jest

SadSam

też zauważyłeś ten ciągły dźwięk telefonu? błagałam w myślach, by ktoś się zlitował i go odebrał, później już sama nie wiedziałam czy on dzwoni w serialu czy u mnie w domu i czy mam się zerwać do niego... nie wiem co ten zabieg miał na celu.

Nocna_furia_filmweb

Ja po chwili fiksacji wydarłem się na TV aby w końcu ktoś go k**** odebrał! Masakra :P

SadSam

co wy macie z tym telefonem, ja nic nie słyszałem xD

ocenił(a) serial na 8
rionty

Mnie Zodiak bardzo zawiódł (oglądałam go dawno, może powinnam raz jeszcze podejść do tego filmu), natomiast Mindhunter jest świetny. czekam na 2 sezon.

ocenił(a) serial na 7
doroti

Dokładnie

ocenił(a) serial na 8
rionty

Serial jest bardzo ok, jest klimat, swietnie obrazy, niezle aktorstwo, choć troche wydaje mi sie, że Fincher ślizga sie po powierzchni z tematem serynych mordercow, zwłaszcza tych pokazancyh w serialu, jest sporo publikacji i dokumentow na ten temat. Tutaj troche brakuje mi glebi, ale i tak widac solidna robote.
Główny bohater nieco naiwny, ale moze w tym tkwi caly jego urok. Genialnie zagrane postaci Kempera i Brudosa, zwlaszcza Kemper - sceny z nim sa doskonale.
Obejrzalam caly sezon w jeden dzien i mam nadzieje, ze tak jak mowisz, to dopiero preludium i serial rozkreci sie w kolejnych sezonach.

ocenił(a) serial na 9
panizemsta

Główny bohater ma sam zadatki na mordercę i to jest niesamowite. Samo powstanie zwrotu "seryjny morderca" genialne. I te lata 70-te! Ekstra.
Te 10 odcinków minęły mi w dwa dni i w szoku byłam, że jest tylko 10! ;O

ocenił(a) serial na 9
kasiap_18

Szczerze mówiąc po ostatniej scenie przeszło mi przez myśl: "kur...de żeby nie było jak w Hannibalu". Myślę, że ta jego naiwność była zamierzonym zabiegiem, pod koniec serii zrobił się bardziej przebiegły i bezpośredni, czy nie tak jak mordercy których bada...? :) czekam na kolejny sezon tak jak czekałam na Stranger Things 2...

ocenił(a) serial na 9
margaretsop

Nieee, akurat jego zachowanie w obecnych czasach dla profilera i przesłuchującego jest bardzo normalne. Rolą profilera jest właśnie wczucie się w zabójcę i zrozumienie jak myśli i zachowuje się. Problem w tym, że serialowy Holden nie potrafi tego kontrolować w żaden sposób.

Warto też, pamiętać, że obu agentów jest opartych na faktycznych postaciach, a pierwowzór Holdena, Douglas, jest pierwszym oficjalnym profilerem FBI.
Generalnie jeśli pociągną dalej to odstaniemy znacznie ciekawszych morderców dalej. Berkowitza, Mansona, Gacy'iego czy Bundy'iego, czyli całą śmietankę na podstawie których stworzono z połowę filmowych psychopatów i seryjnych morderców ;)

ocenił(a) serial na 7
Dealric

Ciekawsi mordercy brrr

ocenił(a) serial na 7
Dealric

Oni wszyscy bledną przy chocby Piczuszkine Czekatile czy Onoprience. A syn sama to taki ... seryjny przy nich ze... najbardziej przereklamowany (jesli mozna tak powiedziec) seryjny morderca. Ale co do reszty to masz racje

ocenił(a) serial na 9
rionty

Powiem szczerze po pilocie odrzuciłem serial.
Ale po paru dniach z braku laku wrzuciłem 2 odcinek .. na całe szczęście
Serial tak mnie wciągnął że pewnie bym go zobaczył w jeden dzień jak bym miał czas
Klimat , obsada historia serial ma wszystko

ocenił(a) serial na 9
miked1981

Dyskutowałam o tym z partnerem, dwa pierwsze odcinki powinny być jednym (lub końcówka drugiego odcinka powinna być w pierwszym), zeby od razu zainteresować widzów. Tak jakby to dwa pierwsze odcinki powinny być pilotem.

ocenił(a) serial na 5
miked1981

Ja jestem na 4tym i nadal się nie mogę wciągnąć ani w serial ani w książkę. Pomimo, że ten temat naprawdę mnie interesuje.

ocenił(a) serial na 7
rionty

A co w nim takiego zachwycającego technicznie? Imo pod tym względem bardzo prosty, wręcz surowy.

ocenił(a) serial na 8
rionty

Sezon drugi przy takim zakończeniu musi się pojawić i to jak najszybciej. Ostatnie 2 minuty 1 sezonu mnie rozbroiły, poćwiartowały i przeżuły. Holden w rozmowach z mordercami był spokojny, kiedy pozwalał sobie na więcej robił to z premedytacją, z odcinka na odcinek widzimy jak go to zmienia, pochłania kumuluje się i nagle uderza z siłą, której nie potrafi udźwignąć.Zobaczyłam dramat i emocje. Czekam na więcej.

ocenił(a) serial na 9
grampiana

Zgadzam się z komentarzem wyżej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones