Mindhunter
powrót do forum 2 sezonu

Sezon drugi - oceny

ocenił(a) serial na 8

W Polsce trwa największa zapaść gospodarcza w historii i tuż za rogiem czyha stan wojenny, tymczasem za oceanem po kryzysie paliwowym z lat 70 nie ma już praktycznie śladu. Prezydentem zostaje Reagan a na scenie muzycznej debiutuje Michael Jackson, buduje się warte 500 milionów ówczesnych dolarów mega lotnisko Atlanta Hartsfield a amerykanie dalej rozjeżdżają drogi swoimi 5+ litrowymi, ośmiocylindrowymi potworami. Moim zdaniem klimat tamtych lat odwzorowany w drugim sezonie perfekcyjnie, samochodowe perełki z nieistniejącym dzisiaj Plymouth na czele, samoloty w których ludzie swobodnie palą a kawa serwowana jest w porcelanie a nie plastikowych kubkach, telefon z sekretarką, ubiory poszczególnych grup społecznych, napięte relacje między nimi, małe zainteresowanie policji biednymi dzielnicami czarnoskórych. W tle tych wydarzeń kontynuacja poznawania umysłów morderców poprzez wywiady (czego w drugim sezonie trochę zabrakło) oraz rozwiązywanie zagadki zaginionych dzieci z Atlanty. Holden nieprzeciętny, nieugięty i z wielkim talentem, pomimo wszystko stawia na czarnoskórego zabójcę w wieku 20-30, aktywny i ambitny, proponuje akcję z ulotkami oraz obstawienie mostów na rzece Chattahoochee. Tench dobry, bardziej przyziemny i trochę "nieobecny" z tajemniczym, ciężkim wątkiem osobistym w tle. Brian i żona Tencha fantastycznie zagrane role. Dr Carr dobra z politycznie poprawnym, niewiele wnoszącym wątkiem osobistym (chociaż zdaniem wielu niezbędnym). Na duży plus agent Barney. Wątek choroby Holdena oraz agenta Gregga wydaje mi się wciśnięty na siłę. Końcówka pełna cliffhangerów, sezon na podobnym poziomie co pierwszy, z niecierpliwością oczekuję następnego.
A co wy uważacie?

DerTeufel

W/g mnie drugi sezon to porażka. Dialogi pozbawione sensu i kompletnie oderwane od siebie. Niczego nie wnoszące kolejne przesłuchania więźniów, które nie trzymają się kupy. Reakcje bohaterów nieadekwatne do sytuacji.

Oglądam to i oczom nie wierzę, że tak spieprzyli ten serial - co prawda jestem na razie na 4-tym odcinku, ale kompletnie nie czuję klimatu pierwszego sezonu, który był rewelacyjny.

ocenił(a) serial na 8
tormee

początek rzeczywiście cienko ale rozkręca się

roman_zabawa

Fakt - rozkręca się, ale w porównaniu do jedynki i tak słabo. Całość ratuje trochę postać Mansona - fenomenalnie zagrana.

ocenił(a) serial na 3
tormee

tormee podsumował właściwie 2 sezon. od siebie dodam, że odejście od książki pod tym tytułem jest tak dalekie, że naprawdę, nie wiem czemu to jeszcze nazywa się Mindhunter. Chyba, że chodzi tu o umysły widzów. Rozczarowanie na 8. Choć muszę przyznać, że klimat lat 70tych oddany wyśmienicie. Ubiór, kolory, auta, zachowania ludzi. Dobrzy producenci, dobrzy aktorzy, kiepski scenariusz.

ocenił(a) serial na 9
DerTeufel

Serial się rozkręca pod koniec aby na samym końcu się znowu zepsuć.. 2sezon dobry, ale pierwszy dużo lepszy choć mam nadzieje, ze będzie 3

DerTeufel

Kiedy w pierwszym sezonie Tench uznał, że gość który napada staruszki jest biały i oparł to na debilnym założeniu, że "czarni i latynosi bardziej szanują osoby starsze" to było to czymś tak oczywistym jak oddychanie. Natomiast kiedy holden uznał, że seryjny morderca porywający i mordujący dzieci jest czarny i oparł to na solidnych założeniach, że biały gość nie byłby w stanie porwać dzieci z danej okolicy i seryjni mordercy prawie nigdy nie przekraczają bariery rasowej to wszyscy, nawet Tench nabierali wody w usta i uparcie byli przeciwko.

ocenił(a) serial na 7
DerTeufel

Drugi sezon wyraźnie słabszy niż pierwszy, rozkręca się dopiero w połowie. Szczególnie podobało mi się przemówienie w kościele- burmistrza i matki jednej z ofiar (dla mnie najlepsza z ról w tym sezonie). Kierownictwo produkcji robi znów dobrą robotę. Wyraźnie serial miał być kontynuowany i troszkę szkoda troszkę nie bo brakuje już iskry w tym sezonie. A okazał się za drogi i podejrzewam że właśnie za sprawą tych wspaniałych samochodów.

ocenił(a) serial na 8
DerTeufel

Wziąłem się za oglądanie i dopiero jak zobaczyłem tę afro-recepcjonistke (3odc) zczaiłem, że ja już to oglądałem. I kurde, nic nie pamiętam co będzie dalej. Musiałbyć tak nudny jak pierwsze 3 odcinki, dlatego wyrzuciłem z pamięci.

DerTeufel

Nie mogę zdzierżyć 2 sezonu. Pierwszy był poukładany, kulturalny, inteligentny to drugi staje się kopią każdego amerykańskiego serialu: przekleństwa, nieadekwatne emocje, jakieś wrzaski, niejasne decyzje. Na siłę chcą żeby było amerykańsko, kolorują coś co było dobre.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones