PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649508}

Witamy w latach 80

Welcome to the 80's
7,8 212
ocen
7,8 10 1 212
Witamy w latach 80
powrót do forum serialu Witamy w latach 80

Polecam!

ocenił(a) serial na 8

Naprawdę ciekawy dokument, udało mi się na niego trafić w TVP Kultura.

ocenił(a) serial na 9
kaborcjan

Widziałem i popieram przedmówcę , warto wiedzieć z czystej ciekawości co z czym się łączyło i z jakiego powodu . Przedstawiaja np. jakiś amerykanski zespoilk - kapelkę (nazwy po prostu nie pamiętam ) niby disco , ale jak się przysłuchac słychać silny wpływ Ramones nawet w image owego zespołu nie zabrakło elementów z wygladu Ramones (fryzury). Film ukazuje znamiennie wpływy gatunku czy odmiany punk rocka końca lat 70 - tych na muzykę i twórców początku lat 80- tych , Super sprawa kawał nie znanej historii muzyki.

ocenił(a) serial na 9
kaborcjan

Dzis właśnie leciał odcinek "Synthiepop und New Romantic" świetna sprawa rozwój muzyki pop i masa zespołów oraz twórców , których znamy czy lubimy czy nie .Świetne transformacje osobowości muzyków i samej muzyki bardzo klarownie opisane w wypowiedziach twórców nurtu . Polecam każdemu kto lubi muzykę nie ważne jaką . Zawsze warto poznać kawałek historii swiata muzyki .

ocenił(a) serial na 6
Conan_filmaniak

załapałem się dopiero na drugi odcinek serii, ale może jeszcze będą powtarzać. "Synthiepop und New Romantic" bardzo mnie interesował ze względu na zawartość i nie zawiodłem się. sporo było o najważniejszych wg mnie, czyli human league, o.m.d., numan, yazoo, można dodać visage, choć mieli tylko jedna dobra płytę. że całośc firmuja niemcy co ma swoje plusy i minusy, bo myślę, że z dzisiejszego punktu widzenia taki zespół jak propaganda jest mniej istotny, niż taki soft cell, który był ledwie wspomniany. na bazie ewolucji human league>heaven 17 pokazano dokąd mógł zmierzać new romantic, ja osobiście dodałbym jeszcze przykład talk talk, ale to tylko malutki niuans. na pewno z przyjennością zobacze jeszcze odcinek o sztuce videoklipu. większość "noworomantyków" to byli też byli, niedoszli pancy; warto było o tym wspomnieć. patrzcie jak wyraźne kiedyś były nurty/ery w muzyce. dziś juz tak nie ma.

ocenił(a) serial na 9
Goat_2

Człowiek poznawał muzykę na kawałkach Duran Duran czy O.M.D. , SPANDAU BALLET itp. przeważnie z listy przebojów 3 radiowej , a film dokument o dziejach i ewolucji muzyki jest po prostu super . Każdy z odcinków tej serii to kawał prawdziwej nieopowiedzianej wcześniej historii ,

ocenił(a) serial na 8
Goat_2

Świetny cykl dokumentów. bardzo fajnie jest przedstawiony cały worek punkowy czyli new wave, cold wave, neue deutche welle, rocj gotycki, czy nawet kontrast z Celtic Frost reperezentujący sscenę black metal, ale jakby nie było celtic frost miał też wpływ na kreowanie mrocznych klimatów na scenie new wave, cold wave, dark wave czy gothic.
Cykl tez mówi jak ważną rolę odgrywał wideoklip emitowany na MTV. Ponadto nurty fajnie przenikały pomiędzy disco, pop, punk, industrial czy rock gotycki.
W bardzo przemyślany sposób przedstawiono najważniejsze nurty muzyczne lat 80tych. Choć zabrakło mi w tym całej sceny thrash i death metal, która się przeciez też tworzyła w latach 80tych

ocenił(a) serial na 6
Conan_filmaniak

ostatnio ogladam sporo ulubionych klipów z lat 90-tych. świetna dekada dla tego rodzaju sztuki. jestem ciekawy czy cos z tego uda się zobaczyc w najblizszym odcinku serii. mam swojego ulubionego rezysera klipów- mark romanek. polecam: http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Romanek

ocenił(a) serial na 7
Goat_2

polecam również, dobra rzecz

ocenił(a) serial na 6
cytrynowe

odcinek o klipach pokazuje tylko jak klipy były ważne dla promocji artystów w tej dekadzie, jakim był narzędziem, jakby samo zło się z nim wiązało. to mały rozdział tego, co mozna powiedziec o klipach. ale podobało się. jedynie za totalny nietakt-potknięcie realizatorów uważam umieszczenie klipu "bad" jacksona w kontekście komentarza, że kręcono klipy 3-minutowe w konwencji reklamy, by przypodobac sie stacjom je puszczającym. ten artysta akurat szedł pod prad tego pomysłu, przygotowywał jak najdłuzsze klipy, ładował w to mnóstwo kasy, a rekord ustanowił kręcąc video do "smooth criminal" do 45 minut.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones